IZOLYATSIA Must Speak

Повномасштабна війна РФ проти України

Після восьми років окупації Криму та частини Донбасу Кремль вирішив поширити свою збройну агресію на всю територію України та зруйнувати українську державність як таку.

Вранці 24 лютого, після масованих ракетних обстрілів, російські регулярні війська атакували Україну одночасно з декількох напрямків, у тому числі з Білорусі, яка під керівництвом самопроголошеного «президента» Лукашенка стала поплічником Росії в цій агресивній війні.

Розпочавши найбільшу з часів Другої світової війну на європейському континенті, Москва підірвала європейську та світову безпеку, порушила всі засади міжнародного права та поставила планету на межу ядерної війни, напавши на Україну, якій давала гарантії безпеки за Будапештським меморандумом.

Плани Кремля захопити Київ за три дні не справдилися.

Українські захисники відвойовують у російських військ території, захоплені РФ з початку повномасштабного вторгнення. Сформована потужна міжнародна коаліція на підтримку України, яка надає системну військово-технічну, фінансову та гуманітарну допомогу нашій державі.

Звільнення суверенної території України триватиме, допоки Україна не відновить свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів, включно з територіями, тимчасово окупованими Росією з лютого 2014 року.

Отримуючи одна за одною військові поразки на полі бою, РФ вдалася до відвертого тероризму, злочинів проти людяності та масових порушень міжнародного гуманітарного права, цілеспрямовано атакуючи об’єкти критичної цивільної інфраструктури по всій території України. Мільйони українських громадян щодня залишаються без світла, води, опалення та зв’язку.

Кремль відмовляється визнавати реальність та неминучу поразку в розпочатій ним війні. Окупаційні війська РФ продовжують атакувати Україну та вбивати цивільне населення і українських захисників. Лише за офіційними даними, які не враховують жертви на недоступних українській владі окупованих РФ територіях, більше 8 тисяч цивільних було вбито і більше 12 тисяч – поранено.

Російські загарбники зруйнували або пошкодили більше 60 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури в Україні – житлові будівлі, дороги та мости, освітні та медичні заклади, культурні та релігійні споруди, газопроводи, водопроводи та енергомережі. Майже третина території України (175 тис. кв. км) потребує розмінування. Довкіллю завдано шкоди на 37 млрд. дол. США.

На новоокупованих у 2022 році територіях Росія застосовує ті ж практики, які використовувала в Криму та на Донбасі з 2014 року: розгортає окупаційну адміністрацію, нав’язує російські паспорти та законодавство, витісняє українську мову, культуру та освіту, здійснює примусову мобілізацію.

Окупаційні війська РФ проводять каральні та «фільтраційні» заходи, депортацію українських громадян, вбивають та калічать їх, розлучають сім’ї. Численні підтвердження жорстокості окупантів були зафіксовані у звітах низки авторитетних міжнародних організацій.

Підтримання уваги міжнародної спільноти до цих та багатьох інших злочинів путінського режиму проти України та українців є необхідним, серед іншого, для притягнення винних до відповідальності. Без покарання держави-агресора та її злочинного режиму, світ ризикує знову й знову ставати свідком подібних агресивних війн.