Часові періоди
1. Завод
Завод (1955 — 2005) — цей розділ розповідає про використання простору у часи заводу ізоляційних матеріалів. Завод був відкритий у 1955 році в місті Донецьк. Підприємство виробляло мінеральну вату та інші ізоляційні матеріали для електростанцій, військових та космічних потреб. Продукцію заводу експортували в республіки СРСР та країни Європи, а на підприємстві працювало близько 1000 робітників та інженерів.
2. Культура
Фонд «Ізоляція» (2010 — 2014) — розділ розповідає про використання простору міжнародним благодійним фондом «Ізоляція». У 2010 році Донецькі активісти за підтримки місцевого бізнесу відкрили платформу культурних ініціатив, використовуючи спадщину фабрики як джерело натхнення та матеріал для створення нових сенсів. Фонд використовував приміщення заводу для реалізації освітніх, культурних та художніх проєктів, створення нових підприємств у сфері креативної економіки, проведення концертів, театральних перформансів та кінопоказів. До роботи фонду «Ізоляція» активно залучались як митці й культурні діячі українського та світового рівня, так і локальна спільнота.
3. В'язниця
Нелегальна в'язниця «Ізоляція» (2014 - ...) — розділ розповідає про використання простору діючею нелегальною тюрмою та військовою базу, яку представники збройних формувань РФ облаштували на території заводу та культурного фонду. Приміщення, що раніше використовувались для культурних подій та мистецьких проєктів, тепер є місцем незаконних ув’язнень, тортур, розстрілів та зберігання боєприпасів, зброї та військової техніки. За свідченнями колишніх в'язнів, заручники перебувають у нелюдських умовах, залучаються до примусової праці та зазнають морального та фізичного насильства.
Терикон
Завод
Це штучна гора, що утворюється з викидів від роботи шахти. Колишній завод своїм териконом завдячує шахті № 12 (Євдокіївка). Терикон заводу має особливу прикмету: двометровий олень на верхівці. Історики датують його встановлення 1970-1990-ми роками. Металева конструкція на місцевому териконі стала візитівкою всього району. Через розташування його видно з будь-якої точки Євдокіївки — поселення на околиці Донецька. З самого ж терикона відкривається огляд майже на весь Донецьк.
Фонд «Ізоляція»
Команда фонду «Ізоляція» розробила концепт, що представляв терикон як невід'ємну частину майбутньої eco creative village на території колишнього заводу. За цим концептом терикон визнавався унікальною і характерною частиною території, а не просто болісним нагадуванням про колишню промислову велич.
У 2011 році британський архітектор Рік Роуботам розробив план перетворення терикона на оглядовий майданчик та джерело гарячої води для опалення приміщень фонду. Територію навколо прибрали власними силами волонтери — небайдужі мешканці Донецька. Вони допомогли команді мистецького центру створити новий простір для свого майбутнього. На териконі відбувалися лекції та дискусії, зокрема події Днів вуличного мистецтва в ІЗОЛЯЦІЇ (2011).
Того самого року (2011) команда мистецького центру вирішила, що терикон має стати великим полотном для тимчасових pop up–виставок. Через відкриті конкурси фонд відбирав художників з усієї України, які втілювали на колишньому звалищі відходів нові твори. Так відбувся проєкт Сліди на снігу під керівництвом одеського street art–художника APL315 на схилі терикона з'явилась велетенська веселка, всіяна слідами. Продовженням став конкурс художніх ідей Сліди на снігу — міські оази. Тоді у січні 2013-го команда фонду і переможець конкурсу Костянтин Марценковський перетворили засніжений терикон на барвистий килим 15 х 26 метрів. Після цього фонд «Ізоляція» провів конкурс зимової фотографії Сліди на снігу, переможців якого обирали в соцмережах мешканці Донецька.
Олень на вершині терикона став упізнаваним символом фонду «Ізоляція». Тепер мешканці міста асоціювали його не із занедбаним заводом, а з яскравими художніми подіями та новим досвідом.
В'язниця
9 червня 2014 року, приблизно о 9:00, підтримувані Росією бандформування увійшли на територію МБФ «Ізоляції». Озброєні люди попросили охорону не чинити опір. Представник російської окупаційної адміністрації Роман Лягін повідомив, що приміщення заводу ізоляційних матеріалів використовуватимуть для зберігання і сортування гуманітарної допомоги з Російської Федерації, а також здійснення адміністративних робіт. Крім того, він висловив зацікавлення у використанні бомбосховища, розташованого на території заводу.
Після захоплення території фонду «Ізоляція», підтримувані Росією бандформування розмістили вогневу точку зі снайпером на териконі біля оленя. Так вони отримали можливість оглядати весь простір навколо заводу і стріляти в усіх, хто їм здається підозрілим. За повідомленнями очевидців, двоє снайперів цілодобово стежать за периметром концтабору зі прихованих позицій.